Print
false,));?>

Naisel on suguelu mõjutavatest funktsionaalsetest probleemidest levinuim limaskestade kuivumine, valud vahekorra ajal ja suguelundite tundlikkuse alanemine. Tupe ja häbeme limaskestad ei niisku reaktsiooniks sugulistele ärritusele, peenise liigutamine tupes muutub vaevarikkaks ja see võib vigastada limaskesta, põhjustada valu ning muutuda kogunisti võimatuks. Valulik suguühe on põhjuseks, miks vahekorda hakatakse vältima.

Limaskesta saab niisutada selleks spetsiaalselt ettenähtud võietega ja nende abil olukord üldiselt paraneb. Soovitada võib selliseid tooteid nagu Nivea Milk, Johnson Baby Oil, pähkiõli, nisuiduõli ja ka apteekidest saadavad KY-Lubricating Jelly ja Kama Sutra. Niisutusvahendite kasutamist ei peaks häbenema, vaid selle võiks muuta näiteks üheks eelmängu osaks. On ka oluline, et partner oleks teadlik põhjustest, mis tekitavad limaskestade kuivumise.

Valulikkus vahekorra ajal on põhjuseks suletud ringile, milles see, et naine pingutab valu tõttu vaagna lihaseid, suurendab valulikkust veelgi. Tavaliselt on tagajärjeks seksuaalvahekordade vältimine. Sellestki olukorrast on avatud suhtumise läbi võimalik leida väljapääs. Proovides ja katsetades erinevaid uusi asendeid, võidakse vahekorraks leida selline poos, milles valu ei tunta. Kõige olulisem on partneri mõistmine, hoolivus ja ettevaatlikkus, aga ka helluse ning hellituste senisest ehk suuremgi osa armatsemisel.

Vaagnapiirkonnas tehtud lõikustega võib kaasneda suguelundeid ergutavate närvide vigastamisi, mis põhjustab suguelundite tundetust ning näiteks orgasmiraskusi. Küll aga on inimesel õnneks hulgaliselt erogeenseid piirkondi, mida hellitades on võimalik pakkuda seksuaalset rahuldust. Suguelundite piirkonna tundlikkuse alanemist võib korvata, otsides uusi erogeenseid piirkondi. Sellised piirkonnad on igal inimesel väga individuaalsed ning nende otsimine eeldab loovust. Uute erogeensete kehapiirkondade otsimine võib sel moel muutuda lõbusaks ja erootiliseks eelmänguks, mille tulemusel mõlemad partnerid saavad nii seksuaalse kui emotsionaalse rahulduse.

ID; } $current = array_search(get_the_ID(), $pages); $prevID = $pages[$current-1]; $nextID = $pages[$current+1]; if (!empty($nextID)) { $next_post_url=get_permalink($nextID); $next_post_link=get_the_title($nextID); if (!is_front_page($post->ID) && is_page() &&!is_page(13509) ) { echo ""; } } } ?>