Print
false,));?>

Vähiravi võib põhjustada ajutist või ka püsivat impotentsust. Munandi eemaldamisega kaasneb esteetiline probleem, mida saab küll leevendada munandiproteesi abil.

Psüühiline pinge haiguse algusperioodil võib põhjustada hingeliste tagamaadega ajutise impotentsuse. Samuti põhjustavad mõned raviviisid ajutist impotentsust. Suguti ei jäigastu vajalikul määral ning suguühe ei õnnestu. Suguühte ebaõnnestumisest tulenev hirm järgmise ebaõnnestumise ees tekitab nõiaringi, kus hirm ebaõnnestumise ees saab ebaõnnestumise põhjuseks, olles takistuseks järgmistele erektsioonidele.

Avameelne jutuajamine partneri ja raviarstiga võib olla võtmeks olukorra lahendamisel. Seksuaalset suhtlemist ei peaks mitte vältima, vaid puudujääke võimekuses võiks ja peaks püüdma korvata enama helluse ning hellitustega ja isegi mitte üritada tegelikku vahekorda astuda. Sel moel on võimalik alandada soorituspingeid ning olukorra tasakaalustudes tuleb tõenäoliselt tagasi ka erektsioonivõime.

Püsiva impotentsi puhul on võimalik ravimite ning kirurgiliste menetlustega olukorda parandada, kuid seda mitte kõigil patsientidel. Peenise vereringet saab parandada, süstides peenisesse vastavaid ravimeid. Operatsiooni abil on võimalik asetada peenisesse protees, et võimaldada erektsiooni tekkimist. Vajadusel võib raviarst suunata patsiendi uroloogi juurde ravile.

Armastus, selle jagamine ja lähedus on haigestunule ja ka üldse paarisuhtes väga tähtis, isegi kui erektsioonivõime puudub. Füüsilist heaolu toovad keha puudutamine, lähedus ja hellitused. Ka lõtvunud peenise silitamine toob füüsilist naudingut. Muudest tundlikest piirkondadest võiks siinkohal nimetada näiteks suu, kaenlaalused, munandid, päraku ümbrus. Mees võib rahuldada naist ka ilma suguühtes olemata. Näiteks võib sõrmede või keelega häbet ja tuppe silitades viia naise orgasmini. Samuti on hea kasutada sekspoodidest saadavaid abivahendeid. Müüjad teavad, mida klientidele soovitada ja nad aitavad heameelega sobiva toote leidmisel. Kõige kindlam meetod on see, kui küsida partnerilt, missuguseid hellitusi ta eelistab ning ka ise rääkida oma soovidest.

ID; } $current = array_search(get_the_ID(), $pages); $prevID = $pages[$current-1]; $nextID = $pages[$current+1]; if (!empty($nextID)) { $next_post_url=get_permalink($nextID); $next_post_link=get_the_title($nextID); if (!is_front_page($post->ID) && is_page() &&!is_page(13509) ) { echo ""; } } } ?>