Print
false,));?>

Vähk võib muuta toitainete kasutamist organismis. Kasvajad võivad toota keemilisi aineid, mis muudavad teatud toitainete kasutamist organismis. Muutuda võib valkude, süsivesikute ja rasvade imendumine, mida mõjutavad eriti mao- või soolekasvajad. Patsient võib süüa piisavalt, kuid toitainete saamine toidust võib olla häiritud. Seda aitab korrigeerida valgu ja kaloririkas toit, mis ennetab kahheksia teket. Abi võib olla ka ravimitest. Tähtis on toitumisraviga alustada kohe, sest hiljem on raske kahheksiat täielikult kõrvaldada.

 

Ravimid võivad leevendada vähi sümptomeid ja kõrvaltoimed, mis põhjustavad kaalu vähenemist. Tähtis on varakult ravida vähiga seotud sümptomeid ja kõrvaltoimeid, mis mõjutavad söömist ning põhjustavad kaalu vähenemist. Nii toitumisravi kui ka ravimid aitavad patsiendil püsida normaalses kehakaalus. Nende sümptomite ja kõrvaltoimete leevendamiseks kasutatakse sageli järgmisi ravimirühmi:

  • iiveldus- ja oksendamisvastased ravimid
  • kõhulahtisusvastased ravimid
  • kõhunäärme ensüümid
  • lahtistid (soodustavad sooletegevust)
  • valuvaigistid
  • paikselt kasutatavad ravimid (nt vahendid suu puhastamiseks, süljeerituse soodustamiseks, infektsioonide vältimiseks, valu leevendamiseks ja haavandite paranemise soodustamiseks)

Lisainfot leiate lõikudest „Toitumise jälgimine ja hindamine“ ning „Toitumissoovitused sümptomite leevendamiseks“

ID; } $current = array_search(get_the_ID(), $pages); $prevID = $pages[$current-1]; $nextID = $pages[$current+1]; if (!empty($nextID)) { $next_post_url=get_permalink($nextID); $next_post_link=get_the_title($nextID); if (!is_front_page($post->ID) && is_page() &&!is_page(13509) ) { echo ""; } } } ?>