Print
false,));?>

Dr Jaak Lehtsaar, TÜK

Õigeaegne ja täpne diagnoos annab inimesele võimaluse elada turvalisemalt, rahulikumalt, teadlikumalt ja tervemalt. Rinna erinevaid seisundeid ja haigusi on väga palju. Kõige tähtsam on õigeaegselt leida/välistada pahaloomuline kasvaja või kinnitada healoomuline muutus. Selleks on vajalik meeskonnatöö, kus kesksel kohal on patsiendi enda ja arstide-õdede tähelepanelikkus erinevate rinnakaebuste ning sümptomite suhtes, võimalikult kiire suunamine rinnauuringutele, mis toimuvad selleks spetsialiseerunud raviasutustes, koostöös radioloogide ja patoloogidega.

Rinnauuringutele  saavad vajadusel suunata perearst, günekoloog või mõne muu eriala spetsialist. Rinnahaiguste eriarst on mammoloog.

Mammoloogi vastuvõtule suunatakse juba eelnevate uuringute või kaebuste alusel kahtlustatud diagnoosiga raviks või edasise taktika otsustamiseks.

Kõige tõenäolisema diagnoosi annavad koos radioloogiliste uuringute vastused ja histoloogilise uuringu vastus. Rinnaseisundite ja haiguste diagnoosimiseks on kirjeldatud uuringud ning protseduurid näidustatud, vastavalt spetsialisti valikule.

ID; } $current = array_search(get_the_ID(), $pages); $prevID = $pages[$current-1]; $nextID = $pages[$current+1]; if (!empty($nextID)) { $next_post_url=get_permalink($nextID); $next_post_link=get_the_title($nextID); if (!is_front_page($post->ID) && is_page() &&!is_page(13509) ) { echo ""; } } } ?>