Print
false,));?>

Vähktõve korral kujuneb sageli tugev tugivõrgustik ja sõlmitakse vastupidavaid suhteid. Leidub inimesi, kes on teie muredega kursis ning suudavad end teie asemele ette kujutada. Paraku tekib ka negatiivne aspekt – nimelt tõsiasi, et tähelepanu keskmes asub vähk, mitte teie, mistõttu panen teile südamele, et te iseennast haiguse taustal ära ei kaotaks. Hoidke oma isiklikku identiteeti meeles ja meenutage seda endale järjepidevalt. Vähki esineb nii sageli, et üsna kergesti võib tekkida tunne, nagu kuuluksite mingisse vähiklubisse. Kogu diagnoosimis- ja raviprotsessi vältel ning vähktõve ajal ja selle tagajärjel tekkivate probleemide rägastikus on lihtne kaotada perspektiiv ja end haigusega (teadlikult või alateadlikult) samastama hakata – selle hinnaga, et unustate, et olete ikka teie ise, inimene, isiksus, kes te olite enne haigust ja olete edaspidigi, ainult mõne kogemuse võrra rikkam kui enne. Haigus, näiteks vähk, koos kõige sellega, mis sellega algusest peale kaasneb, võib salakavalalt üle võtta või varjutada teie varasema minapildi ja enesekäsituse. Võtke teadlikult plaani, et tuletate endale meelde, et te olete ikkagi teie ise, mees või naine, sõber, ema, isa, tütar, hooldaja, oma eriala spetsialist – ja lisaks ka vähipatsient.

Teadvelolek võib aidata teil endast eemalduda ja märgata, kuidas näete iseennast /…/ nüüd, kui teil on diagnoositud selline haigus. Jälgige oma reaktsiooni nii endale kui ka oma haigusele ja teadke, et teile avaneb mõlemast metavaade. Vaadake ja märgake oma olukorda ülalt alla. See aitab teil hoida perspektiivi ja säilitada oma isikupärast identiteeti.

Äripäeva kirjastuselt ilmus raamat “Toimetulek vähidiagnoosiga”, autoriks Cheryl Rezek. 

Avaldame kokkuleppel Äripäeva kirjastusega raamatust katkendeid. 

“Toimetulek vähidiagnoosiga” pakub teadmisi ja tuge nii vähidiagnoosi saanud inimestele kui nende lähedastele. Rezek kombineerib teadveloleku ning psühhoteraapia parimaid tarkusi, et aidata leida sisemine tasakaal ning toimimine ka rasketes olukordades. Raamat sisaldab rohkelt harjutusi ja õpetusi, kuidas hoida ja taastada vaimutugevust ja füüsilist aktiivsust. 

Vaata lähemalt: https://pood.aripaev.ee/toimetulek-vahidiagnoosiga

ID; } $current = array_search(get_the_ID(), $pages); $prevID = $pages[$current-1]; $nextID = $pages[$current+1]; if (!empty($nextID)) { $next_post_url=get_permalink($nextID); $next_post_link=get_the_title($nextID); if (!is_front_page($post->ID) && is_page() &&!is_page(13509) ) { echo ""; } } } ?>