Print
false,));?>

Varajases faasis pankreasevähk ei põhjusta märgatavaid kaebusi. Kõige sagedasemad sümptomid pankreasevähi korral on iseloomult tuimad valud ülakõhus ning seljas, kaalukadu ning ikterus ehk naha ja skleerade kollasus, mis viitavad ühtlasi levinud kasvajale.

Millised kaebused esmalt kujunevad, on seotud ka kasvaja asukohaga pankreases. Näiteks, võrreldes keha- ning sabaosas paiknevate tuumoritega, põhjustavad pankreasepeas paiknevad kasvajad rohkem kaalukadu, ikterust ja steatorröad ehk rohke rasvasisaldusega väljaheidet. Olenevalt suurusest või asukohast võib kasvaja põhjustada ka sapiteede põletikku ehk kolangiiti ja pankreatiiti.

Lisaks eelpool mainitule võib kasvajalise haiguse levikuga kaasneda isutus, iiveldus, oksendamine, väsimus, seedehäired, palavik, kiirelt tekkiv ning süvenev suhkruhaigus ehk diabeet, vesikõht ehk astsiit.

 

Viited:

NIEDERHUBER JE, ARMITAGE JO, KASTAN MB, DOROSHOW JH, TEPPER JE. Abeloff’s Clinical Oncology, 6th Edition. 2020.

Cervantes A, Marcia Hall, Karamouzis M V., Tabernero J. Gastrointestinal Tract Tumours, Essentials for Clinicians, ESMO press. n.d.

ID; } $current = array_search(get_the_ID(), $pages); $prevID = $pages[$current-1]; $nextID = $pages[$current+1]; if (!empty($nextID)) { $next_post_url=get_permalink($nextID); $next_post_link=get_the_title($nextID); if (!is_front_page($post->ID) && is_page() &&!is_page(13509) ) { echo ""; } } } ?>