Print
false,));?>

Haigestumine on nii tõsine asi, et naer ja nali võivad väga kergesti meelest minna. Oleme inimesed ja sellega kaasneb mitte ainult võime kannatada, vaid ka oskus elust rõõmu tunda.

Naerul on head füsioloogilised põhjused. See aitab vallandada endorfiine – samu hormoone, mis vallanduvad ka siis, kui teeme trenni. Endorfiinid kuuluvad õnnehormoonide hulka, mis aitavad meil end hästi tunda. Teine sedasorti hormoon on oksütotsiin, mis eraldub siis, kui me kaisutame või kallistame ning tekitab meis tunde, et oleme hoitud ja armastatud. Naer stimuleerib immuunsüsteemi ja lümfiringet, parandab vereringet, vähendab valu ja pingeid lihastes ning aitab alandada vererõhku.

Nii sageli unustame me naerda, mõnikord seetõttu, et arvame, et see pole nii tõsisel ajal kohane, või seetõttu, et oleme lihtsalt liiga hõivatud ja keskendume kogu tähelepanuga igapäevastele toimingutele. Enamik lapsi naerab palju, maailmas on palju asju, mis on laste silmis pööraselt naljakad – isegi kui täiskasvanud nii ei arva. Vanemaks saades seame naermisele piirangud, mõtleme, et tõsine olek jätab meist küpsema ja mõistlikuma mulje või et täiskasvanud peavad lugu intellektuaalsest vaimukusest ja nutikatest kommentaaridest. Tuletage meelde, milline rõõm oli lihtsalt naermise pärast naerda – nagu lapsena.

Võtke oma mure läbitöötamisel huumor appi – ärge vihake ennast selle eest, et mõtlete või teete midagi, mida te vist ei peaks, selle asemel parem naerge enda üle. Olge inimene, te ei pea kogu aeg kriitiline olema, ärge võtke oma inimlikkust ja haavatavust liiga tõsiselt.

Naeratage endale, ja teistele ka, sest te olete olemas siin ja praegu, kõige selle õuduse, hiilguse ja õndsuse keskel.

Äripäeva kirjastuselt ilmus raamat “Toimetulek vähidiagnoosiga”, autoriks Cheryl Rezek. 

Avaldame kokkuleppel Äripäeva kirjastusega raamatust katkendeid. 

“Toimetulek vähidiagnoosiga” pakub teadmisi ja tuge nii vähidiagnoosi saanud inimestele kui nende lähedastele. Rezek kombineerib teadveloleku ning psühhoteraapia parimaid tarkusi, et aidata leida sisemine tasakaal ning toimimine ka rasketes olukordades. Raamat sisaldab rohkelt harjutusi ja õpetusi, kuidas hoida ja taastada vaimutugevust ja füüsilist aktiivsust. 

Vaata lähemalt: https://pood.aripaev.ee/toimetulek-vahidiagnoosiga

ID; } $current = array_search(get_the_ID(), $pages); $prevID = $pages[$current-1]; $nextID = $pages[$current+1]; if (!empty($nextID)) { $next_post_url=get_permalink($nextID); $next_post_link=get_the_title($nextID); if (!is_front_page($post->ID) && is_page() &&!is_page(13509) ) { echo ""; } } } ?>