Kirurgiline ravi
Enamik kusepõievähkidest on võimalik ravida kirurgiliselt. Lihast mittehaaravaid kasvajad ravitakse tänapäeval endoskoopiliselt, kus üldnarkoosis viiakse kusiti kaudu sisse väike kaamera, mille otsas on elektriline ling. Selle linguga eemaldatakse kasvaja kusepõie valendikust. Vahel tuleb seda protseduuri korrata, kui on tegemist suure muutusega või jääb kahtlus lihaskihi haaratusele.
Kui kasvaja on juba lihast haarav ning endoskoopiline eemaldamine ei ole võimalik, siis eemaldatakse kogu kusepõis koos eesnäärmega meestel ja emakaga naistel. Peale kusepõie eemaldamise tuleb tagada uriini väljapääs organismist. Tänapäeval kasutatakse selleks kahte varianti. Lihtsama puhul võetakse väike soolejupp, mille üks ots ühendatakse mõlema kusejuhaga ning teine tuuakse kõhu peale. Sinna ühendatakse kott kuhu jookseb uriin. Seda nimetatakse urostoomiks.
Teine variant on keerulisem ning ei sobi kõigele. Sel puhul võetakse suurem soolejupp ja keeratakse kokku palliks. Sellest tehakse uus kusepõis, mida nimetatakse substituudiks ehk asenduskusepõieks. Ühelt poolt ühendatakse uus põis kusejuhadega ja teiselt poolt kusitiga. Tänu sellele suudab inimene loomulikul viisil urineerida.
Medikamentoosne ravi
Medikamentoosset ravi kasutatakse ainult kindlate kusepõievähi staadiumite korral. Siin oluline mainida BCG ehk tuberkuloosi vaktsiini. Antud ravi näidustuseks on agressiivsed lihast mittehaaravad kasvajad, mida on olnud võimalik eemaldada endoskoopiliselt. Kuna peale operatsiooni jääb suur tõenäolisus, et kasvaja tuleb tagasi, siis sellel juhul see on ainukene ravim, mis näidanud oma efektiivsust retsidiivide esinemissageduse vähendamise osas. Antud ravim viiakse kusepõide üks kord nädalas ning enamasti tehakse seda kuus korda.
Kiiritusravi
Kiiritusravi on võimalik kasutada kusepõievähi korral tervendava eesmärgiga. Seda kasutatakse kombinatsioonis keemiaraviga ning võimaldab säilitada kusepõit, kui on tegemist lihast haarava kasvajaga. Kahjuks selle meetodi kasutamine eeldab, et kasvaja ei ole väga suur ning on endoskoopiliselt juba eelnevalt suures osas eemaldatud.
Ainult kiiritusravi kasutatakse palliatiivsete eesmärkidega tugeva veritsuse peatamiseks.
Keemiaravi
Kombinatsioonis kiiritusraviga ravimeetod on juba eelnevalt kirjeldatud.
Ainult keemiaravi kasutatakse kaugele arenenud metastaatilise haiguse korral palliatiivse eesmärgiga.
Bioloogiline ravi
Lootustandev ravimeetod tulevikus, mille abil saab pakkuda haigetele uut tõhusat ravi ilma kirurgilise sekkumiseta. Hetkel käivad laialdased ravimuuringud bioloogilise ravi tõhususe määramiseks.
if (strpos($_SERVER["REQUEST_URI"], '/print/') !== false) { ?> } else { ?> ID; } $current = array_search(get_the_ID(), $pages); $prevID = $pages[$current-1]; $nextID = $pages[$current+1]; if (!empty($nextID)) { $next_post_url=get_permalink($nextID); $next_post_link=get_the_title($nextID); if (!is_front_page($post->ID) && is_page() &&!is_page(13509) ) { echo "